Меню Закрити

Програма партії «Європейська солідарність» у місті Запоріжжя

«Запоріжжя – європейське місто»

В Україні триває реформа децентралізації влади. Вперше за всю історію України у зведеному бюджеті частка місцевих бюджетів, враховуючи субсидії і субвенції, вже складає більше половини – понад 51%.

В Запоріжжі завдяки реформі децентралізації бюджет, а тому і можливості виросли у декілька разів. В той же час ми бачимо що міський голова та його більшість в міській рада Запоріжжя 5 років втрачають можливості для розвитку міста. Система управління, не відповідає сучасним реаліям, а бюджет використовується неефективно, розквітає корупція, яка підтверджена купою кримінальних справ.

Як результат місто втрачає рейтинги по зрівнянню зі іншими містами України, які могли в повній мірі скористуватись перевагами децентралізації. Так в рейтингу прозорості, якості життя та задоволеності ми на 30му місті. Нас обігнали майже всі обласні центри України.

Ми пропонуємо комплексну  та  дієву програму розвитку Запоріжжя у всіх сферах, яка розроблена нашими експертами, та надає можливість наблизити якість життя запоріжців до рівня країн Європейського союзу

В сфері житлово-комунального господарства

 «Ні» – монополіям керуючих кампаній

Ключовим напрямком  житлово-комунального господарства має стати створення ринку управління житлом. Учасниками ринку мають стати як об’єднання власників житла, так і профільні фірми. Власники житла повинні мати змогу самостійно вибирати постачальника послуг і укладати договір із ним напряму або через управителів житла, або створювати без перепон, які є зараз, ОСББ. Отже ми пропонуємо ліквідувати монополії керуючих компаній, які були обрані на закритому конкурсі та запровадити конкуренцію на ринку житлово-комунального господарства.

Контроль за послугами ЖКГ

Повинна діяти система контролю над наданням послуг відповідно до договорів, особливо коли це стосується вивезення сміття, прибирання прибудинкових територій. Кожен має мати змогу перевірити виконання умов договору.

Майбутнє за ОСББ

Міська влада має підтримувати творення та роботу ОСББ та інших форм колективного управління власністю. Перевагу в підтримці надати ОСББ. Потрібна діяти реальна¸ а не паперова програма софінансування ремонтів ОСББ, з відкритою чергою.

Заміна комунікацій – зменшення витрат запоріжців

Одною із основних проблем міста є застарілі комунікації, експлуатація яких призводить до витрат та руйнування будинків. Ми пропонуємо зосередити увагу на заміні комунікацій, та зупиненні руйнуванні будинків. Інвестиції повинні йти на модернізацію мереж, кредити братись тільки на проекти які точно принесуть доход місту або зменшать витрати.

Сміттєвий полігон – у власність міста

В сфері вивозу сміття ми повернемо міський полігон, який тих віддали приватному підприємству, громаді міста.

Нові технології – зменшення тарифів

Запровадження енергоефективних технологій дозволить нам знизити тарифи на тепло. Ті будинки які встановили індивідуальні теплові пункти вже зараз сплачують за опалення в два рази менше ніж у звичайних будинках. Таке обладнання повинне бути встановлено в кожному багатоквартирному будинку Запоріжжя.

Вже зараз потрібно готувати місто до зими, ми пам’ятаємо як останні роки міська влада була неспроможною почати опалювальний сезон.

В сфері транспорту

«Запоріжелектротранс» повинен бути прибутковим

Комунальне підприємство «Запоріжелектротранс» стало великою кормушкою для свого керівництва та керівництва міста. Кожен рік з бюджету міста на це підприємство виділяються біля 300 мільйонів гривень, але керівництво міста та підприємства не можуть надати нормальний звіт на використання коштів, тому що абсолютно відсутній контроль за коштами від продажу квитків. Ніхто не знає скільки їх використовують – 100 або 1000. Тому важливо ввести для всього міського транспорту електронний квиток, який унеможливіть використовувати схеми по виведенню «чорних гроші» в перевезеннях та надасть змогу контролювати доходи підприємства.

Запоріжжю – великогабаритний екологічний транспорт

В Запоріжжі повинні курсувати великі види транспорту – автобуси, тролейбуси та трамваї, графік перевезень повинен бути чітким та зручним для кожного мешканця Запоріжжя.

Залишити трамвай Заводському району

Ми не дамо знищити лінію трамваю на Заводський район, як це планується проектом, який на час зупинили під тиском громадськості.

В сфері екології

Стаціонарні пости спостереження та вивід на табло стану повітря

Кабінет міністрів України ще рік тому надав можливість містам України самостійно контролювати викиди підприємств. Для цього він надав можливість встановлення стаціонарних постів спостереження за атмосферою та водними ресурсами. На жаль нинішня міська влада гальмує цей процес, і багато разів не голосує за таке рішення. Ми приймемо це рішення і пости будуть працювати.

Центральні очисні споруди повинні відповідати нормам

Проблемою для міста також є і центральні очищувальні споруди. Мешканці Космічного мікрорайону багато років страждають від неприємного запахів, але не зроблено нічого для того щоб ліквідувати цю проблему. На сучасних спорудах європейського рівня таких проблем немає

Сучасний притулок для тварин

Болючою проблемою для міста є безпритульні тварини. За роки для них не було не зроблено нічого, тож побудова притулку для тварин, по досвіду Львову, вирішить їх проблеми.

Дерева – легені міста

Озеленення є основним з пріоритетів нашої програми. Тільки більшення зелених насаджень зможе зменшити вплив промислових та транспортних викидів на здоров’я запоріжців.

В сфері медицини

 Фінансування медицини на 100%

Тільки епідемія коронавірусу змогла привернути увагу на жахливий стан міської медицини, від якої сором’язливо відвертались представники міської влади. Кожен хто бував у міських лікарнях відчув нелюдські умови для пацієнтів.

Медицина повинна бути профінансованою на 100%. І лікарі і пацієнти повинні мати нормальні умови для роботи для лікування. І починати треба не з фасадів, а з ремонтів відділень, та забезпечення лікарів та пацієнтів всім необхідним, ми повинні вести боротьбу з будь-якими додатковими поборами.

Відкриті конкурси на посади головних лікарів

В медичних закладах має діяти практика, коли головний лікар відповідає за медичну частину, а фінансово-господарськими питаннями займається професійний управлінець. В медицині має повноцінно запрацювати принцип вільного вибору пацієнтами лікаря. Державні та приватні медичні заклади повинні мати однакові можливості для надання послуг пацієнтам. Пріоритетами політики охорони здоров’я мають стати популяризація здорового способу життя та відповідальності за власне здоров’я як найцінніший і найдорожчий актив кожної людини. Підтримка державою здорового способу життя містян – важлива стратегічна задача творення успішної сучасної територіальної громади.

В сфері освіти та культури та туризму

Запоріжжя – туристичне місто

Запоріжжя має значний потенціал для розвитку туристичної галузі. Стратегія розвитку туризму передбачає створення транспортної та готельної інфраструктури, розвиток суміжних галузей, активізацію навколо туристичних об’єктів закладів дрібного та середнього бізнесу – і, як наслідок, створення нових робочих місць, податкові надходження до місцевого бюджету. Ми маємо створити нові історичні локації та відновити старі, такі як «Запорізький дуб».

Збереження культурних традицій

Ми несемо спільну відповідальність за збереження і плекання культурних традицій та їх передачу наступним поколінням. Наше завдання – зберегти історичну пам’ять, власну ідентичність, місцеву самобутність. Міська влада має створити умови для розвитку української культури, забезпечення статусу української мови як єдиної державної, а також забезпечувати розвиток культур національних меншин. Влада повинна захищати право на релігійне, культурне, мовне самовизначення всіх громадян.

Школи – для учнів та батьків

Школи повинні працювати не для себе, а для школярів і батьків. Наша мета – запровадження європейських стандартів освіти. Наша мета – входження 50ти шкіл в топ 300 шкіл України.

В сфері благоустрою

Сучасні парки – місця відпочинку запоріжців

Основним для нашого міста повинне бути відновлення зелених зон.  Знищені за ініціативи нинішньої влади сквер Яланського, є соромом для Запоріжжя. Він та  сквер біля спортивного комплексу «Металург» на вулиці 12 квітня повинні бути повернуті громаді. Повинен створений нормальний парк відпочинку для містян за прикладом Харкову та Дніпру.

Приватний сектор не по залишковому принципу

Приватний сектор завжди фінансувався на фінансується по принципу «що залишиться». Повинна працювати реальна, а не паперова програма відновлення приватного сектору – будівництва доріг та освітлення.

Європейській двір кожному будинку

Наша пропозиція – розробити типові проекти благоустрою дворів, для того щоб привести їх до європейського вигляду, і це реально.

Прибережна магістраль – візитівка Запоріжжя

Прибережні магістралі всіх міст є їх візитівками, але не в Запоріжжя. Повинен бути розроблений комплексний детальний план благоустрою Прибережної магістралі, для того щоб вона стала місцем для відпочинку містян

Сучасний сміттєспалювальний завод

Запоріжжю потрібен сучасний екологічний сміттєспалювальний завод, який виробляє енергію від сміття та вирішує проблеми накопичення сміття на полігоні, який вже майже заповнений. Саме таким чином у країнах ЄС вирішують питання утилізації сміття, та переробки вторинної сировини.

Запоріжжя – чисте місто

Ми із сумом спостерігаємо за тим як Запоріжжя перетворюється на смітник. Комунальні служби повинні працювати як годинник, сміттєві урни повинні прибиратись своєчасно, дороги прибиратись від бруду, сміттєзвалища ліквідовані назавжди.

Велосипедні доріжки – рух до Європи

Повинна працювати програма по створенню велосипедних доріжок у всіх районах міста.

В сфері будівництва

Єдине вікно для забудовника

Місто повинно бути відкритим для забудовників. Зараз забудовники мають пройти багато кіл пекла, для того щоб отримати земельну ділянку, технічні умови, почати будівництво та підключитись до комунікацій. Саме тому в нашому місті фактично нема ніякого будівництва, є тільки поодинокі проекти, які тягнуться вже багато років, а багато будівельних майданчиків стоять без техніки та без надії на продовження будівельних робіт.

В сфері безпеки

Запоріжжя – безпечне місто

Місто повинно бути безпечним. Для цього ми маємо максимально відсвітлювати вулиці, запровадити нові схеми руку транспорту та регулювальні пристрої, збільшити кількість відеокамер для контролю криміногенної ситуації

Підтримка та розвиток сильних сучасних Збройних сил України – головна гарантія незалежності та суверенітету України. Місто повинно всіма силами допомагати армії та не забувати що в 200 км від міста наші хлопці тримають оборону від російських найманців.

В сфері економіки, малого та середнього бізнесу

Наша мета – створення робочих місць

Політика команди Зеленського та неоправданий жорсткий карантин завдав нищівного удару по малому та середньому бізнесу Запоріжжя. Незважаючи на те що міська влада мала можливість реально допомогти малому бізнесу, та хоча б заявити про нелюдську політику щодо нього, вона вирішила промовчати та зробити вигляд, що нічого не помічає.

Запоріжжя – місто з кращими умовами для підприємців

Сприятливі умови для ведення малого та середнього бізнесу створюють економічні засади для становлення середнього класу Середній клас – це запорука творення широкої соціальної бази підтримки невідворотності економічних реформ у країні, середній клас це основний клас у Європі.

Ми проти втручання в роботу малого та середнього бізнесу і гарантуємо сприятливі умови для всіх. За рахунок сприятливих умов ми плануємо забезпечити зріст малих та середніх підприємств на 35%. І це не мрія, просто треба подивитись як працює малий та середній бізнес у Львові та Дніпрі, та побачити різницю.

Місцеві підряди – місцевим підприємствам

Зараз ми бачимо як місцеві підряди віддаються підприємствам, місцем реєстрації яких є Донецька область, такого не повинно бути. Місцеві підряди повинні отримувати місцеві підприємці.

В сфері земельних відносин

Земля працює для містян

За останні 5 років влада тишком нишком без конкурсів віддала сотні гектарів землі під «будівництво сонячних електростанцій», а також надала знижку на орендну плату за ці землі. Нові власники, пов’язані з міським головою, сплачують в 10 разів менше ніж інші, це десятки мільйонів гривень, які не отримує бюджет Запоріжжя. Але хтось бачив хоч одну збудовану електростанцію? Ці землі використовуються під будівництво комерційних об’єктів та отримують пільги за оренду.

Прозорість земельним відносинам

 Земельні відносини повинні бути відкритими, процедура отримання земельних ділянок в оренду – прозорою. Кожен мешканець Запоріжжя має знати кому належать земельні ділянки та скільки вони сплачують у бюджет.

Ми зосередимось на поверненні незаконно отриманих земельних ділянок у власність територіальної громади.

В сфері законності

Ми повинні пройти повний аудит діяльності комунальних підприємств та повністю перевірити закупівлі всіх структур міської ради. Після того хто мав хоч якесь відношення до неефективних та корупційних витрат бюджетних коштів повинні бути звільнені та притягнуті до кримінальної відповідальності. Владу треба очистити від корупціонерів.

Молодіжна політика

Місто для молоді

Чому молодь виїжджає з міста? Причини у відсутності самореалізації, відсутності культурного життя міста та відсутності підтримки в придбанні житла. Ми пропонуємо прийняти реальну програму з підтримки молодіжного будівництва, якою може скористуватись будь-яка молода людина, а не декілька щасливчиків у рік. Молодь має мати можливість обрати собі професію та мати вибір місця працевлаштування з нормальною заробітною платою. Місто має стати реальним культурним центром, для чого має всі можливості.

Підтримка розвитку IT-галузі в місті та впровадження інновацій

Реальна, а не міфічна діджиталізація

В той же час коли Українські IT-фахівці конкурують на світовому ринку ми забуваємо про внутрішньо-українську конкуренцію за найкращих спеціалістів між містами. Завданням мінімум має стати зупинити відтік кваліфікованих IT-фахівців та цілих компаній із Запоріжжя в інші міста України. Зробити це можна тільки створюючи інфраструктуру та умови для ведення бізнесу яка буде конкурентоздатною у порівнянні з українськими містами-лідерами в IT.

Наші плани які можливо реалізувати на рівні громади:

Забезпечити зручний транспортний зв’язок між Запоріжжям та країнами, де часто знаходяться клієнти запорізьки IT-компаній. Маючи у власному розпорядженні сучасний термінал аеропорту ми маємо докласти всіх зусиль для залучення авіакомпаній для регулярних прямих рейсів декілька разів на тиждень з містами-хабами для стартапів, а саме: Амстердам, Берлін, Барселона на першому етапі. Паралельно з цим варто збільшувати кількість авіарейсів з Києвом для повноцінного сполучення з іншими європейськими містами, які мають пряме сполучення із столицею.

Створення міського хабу та інкубатора IT-проектів який допоможе вирішити наступні цілі: підготовка та залучення нових спеціалістів до роботи над реальними проектами; залучення представників IT-компаній на взаємовигідних умовах задля координації роботи над муніципальними IT-проектами для підвищення комфорту запоріжців; рекрутинг студентів та новачків IT-компаніями після спільної роботи в хабі над муніципальними проектами.

Організація  міської соціальної реклами для просування інноваційних професій серед молоді, IT-подій та популяризації хабу.

Організація разом з IT-компаніями міської олімпіади з інформатики для визначення найбільш талановитих студентів з можливим майбутнім працевлаштуванням.

В сфері управління містом

Відкритість та прозорість влади

Стандартом влади в Запоріжжі має стати її прозорість та доступність. Ця вимога до всієї влади була рушієм Революції гідності, ознакою, яку українці сприймають як невід’ємний атрибут державної організації. Прозорість влади полягає в доступності отримання інформації про її діяльність. Запоріжці повинні в режимі «живого часу» отримувати інформацію про діяльність органів міської влади, особливо щодо використання бюджетних коштів. Така інформація має надаватися за першим запитом громадян та організацій, постійно оновлюватися, бути важливим критерієм оцінки ефективності кожного підрозділу Запорізької міської ради. Максимальне поширення електронного документообігу та електронного урядування підвищить ефективність роботи міськвиконкому. Отримання послуг від органів влади має бути максимально доступним за електронним зверненням. Забезпечення прав громадян на доступ до публічної інформації – обов’язок міської влади. Влада має створювати умови для належного контролю над дотриманням права на доступ до публічної інформації, залучаючи до цього експертні середовища та громадських діячів.

Влада повинна бути відповідальною

Ми повинні перейти до проектного менеджменту – коли кожний чиновник відповідає за конкретний проект, а не всі разом ні за що. Чиновники повинні призначатись за відкритим конкурсом, і за чіткими критеріями, а не за пропуском підприємства з я кого вони вийшли.